FAQ

Czyli odpowiedzi na często zadawane pytania.

Jesteśmy firmą bardzo dostosowującą się do potrzeb klienta. Standardowo podstawiamy kontenery na gruz i odpady na okres 7 dni kalendarzowych. Rozumiemy jednak, że tempo prac w Warszawie i okolicach może być różne, dlatego oferujemy możliwość zamówienia kontenera nawet na kilka godzin. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy się z nami skontaktować!

Chcąc zamówić kontener, wystarczy do nas zadzwonić lub skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej lub wysłać wiadomość e-mail. Oferujemy odbiór odpadów budowlanych w kontenerach na terenie całej Warszawy i wszystkich dzielnic, takich jak Wola, Mokotów, Praga Południe, Ursynów, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga Północ, Ursus, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów i Żoliborz.

Cena obejmuje dostawę kontenera o wybranej pojemności, jego postój do 7 dni kalendarzowych, odbiór kontenera i utylizację odpadów w nim zawartych.

Kluczowym czynnikiem przy wyborze kontenera na gruz jest jego pojemność. Oferujemy różne wielkości kontenerów, począwszy od 2m3 do 15m3. Najpopularniejszym wyborem są kontenery o pojemności 7m3, które są idealne do standardowych remontów mieszkań. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasz zespół chętnie udzieli porad dotyczących wyboru odpowiedniego kontenera.

Nie oferujemy takiej opcji. Nasze usługi obejmują dostawę kontenera o wybranym rozmiarze, o konkretnym czasie, na terenie całej Warszawy, a następnie odbieramy go i odpowiadamy za utylizację. Standardowy czas postojowy kontenera to siedem dni kalendarzowych.

Tak, wystawiamy faktury VAT. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia szczegółów.

To pytanie często zadają nasi klienci planujący remont, którzy nie są pewni, ile gruzu będzie do usunięcia. Zwykle zalecamy wybór worków Big Bag. Są pojemne, wytrzymałe, a jeden lub dwa worki wystarczą na większość remontów. Natomiast dla budów zalecamy kontener na gruz.

Zgodnie z naszym cennikiem, nie można wrzucać do kontenera: eternitu, azbestu, papy, innych odpadów niebezpiecznych (np. chemikalia, oleje), odpadów komunalnych (np. resztki jedzenia, opakowania po jedzeniu), odpadów samochodowych (np. opony, akumulatory, zderzaki, plastiki, gąbki), świetlówek, odpadów medycznych (np. leki), odpadów zielonych (np. krzewy, trawy, liście, gałęzie) itp.

Jako klient wskazujesz miejsce, gdzie ma stanąć kontener. Powinieneś upewnić się, że powierzchnia jest utwardzona (kontener dostarczany jest samochodem ciężarowym, który może utknąć w miękkim piasku). Musisz zapewnić dojazd do miejsca podstawienia kontenera i bezpośredni dostęp do niego (jeżeli kontener ma stać w miejscu publicznym, musisz upewnić się, że nikt go nie zablokuje, na przykład parkując przed nim samoch Jeśli kontener jest przeładowany musimy poinformować Klienta, że zostanie on obciążony dodatkowymi kosztami.

Zdecydowanie nie odbieramy eternitu, ponieważ jest to materiał zawierający azbest, który jest niebezpieczny dla zdrowia i środowiska. Tego rodzaju materiały powinny być utylizowane przez specjalistyczne firmy. Co do papy, jest to materiał, który również jest szkodliwy dla środowiska i jego utylizacja jest droższa niż standardowych odpadów budowlanych. Wycena odbioru papy jest ustalana indywidualnie w trakcie rozmowy telefonicznej.

To pytanie często pojawia się w kontekście dostawy kontenerów. Odpowiedź na to pytanie zależy od konkretnej sytuacji, ponieważ wiele zależy od kąta i sposób podjeżdżania pod bramę. Posiadamy różnorodne ciężarówki w naszej flocie, co pozwala nam dostosować odpowiedni pojazd do konkretnych warunków. Standardowo, nasza ciężarówka wymaga co najmniej 2,8 m szerokości wjazdu, jeśli wjazd jest na wprost. Aby ustalić szczegóły dotyczące transportu, najlepiej jest skontaktować się z nami telefonicznie. Nasi konsultanci dołożą wszelkich starań, aby jak najlepiej dopasować pojazd do podanych przez Państwa wymiarów.

Podczas ładowania kontenera, odpady nie powinny wystawać więcej niż 30 cm ponad boczną burtę, jeśli są to różnego rodzaju odpady poremontowe i budowlane. Jeżeli natomiast wyrzucany jest tylko gruz, kontener należy załadować do wysokości burt bocznych. Kontenery są przystosowane do transportu suchych odpadów, nie mogą one zawierać cieczy, która mogłaby wylać się podczas transportu. Nie jest możliwe podwyższanie burt kontenerów za pomocą na przykład płyt OSB, drzwi, desek itp. Kontener przeładowany w ten sposób stwarza zagrożenie podczas transportu i w takim przypadku nie zostanie odebrany w umówionym terminie i za ustaloną cenę.